בתי דפוס- כל השאלות עולות לדפוס

אין ספק שהסקרנות הטבעית של האדם, שנדמה כי היא מלווה אותו משחר ימי ההיסטוריה, מצאה מקום מפלט נוח וחמים עם המצאת הדפוס והתפתחות התעשייה הזו. אמצעי התקשורת המסורתיים יותר, כגון עיתונים, טלגרף ורדיו, והמודרניים יותר כגון הטלוויזיה והאינטרנט לא יכלו להגיע להישגים שאליהם הגיעו ללא יצר סקרנות, חקרנות ורצון לברר, לגלות ולמצוא תשובות לשאלות.

 

כיום משמש הדפוס, דרך הנתיב של בתי דפוס לצרכי פרסום מוצרים, העלאת נושאים על סדר היום האזרחי והציבורי, העברת אינפורמציה בין גורמים שונים ובכלל, נדמה שללא הדפוס היה קשה מאוד להגיע להישגים ולתוצאות אליהם הצליח המין האנושי להגיע במאות השנים האחרונות, שהיו, ללא ספק, משמעותיות מבחינות אלו יותר מכל אלפי השנים שקדמו להם מכל הבחינות האפשריות.

 

למרות שנדמה כי, עם התפתחות העולם הדיגיטאלי והאינטרנטי, בכל הקשור למידע ולאינפורמציה שמועברים דרך רשתות, אתרים, חשבונות דואר אלקטרוני ועוד, מקומו של הדפוס ומקומם של בתי דפוס, הולכים ומאבדים ממרכזיותם, הרי שנהפוך הוא והם הופכים להיות יותר משמעותיים, יותר מתקדמים ויותר מפותחים משנה לשנה, עד כי בתי דפוס בימינו מסוגלים להוציא מתחת לידם ולמכונות שלהם, כל פריט מודפס אפשרי, החל מפוסטר מסורתי וכלה באלבום דיגיטאלי מודפס ומהודר והיד עוד נטויה, כי ככל שהעולם והאנושות ילכו ויתפתחו, ילכו ויתקדמו, כך השאלות ימשיכו להיערם, והתשובות ימשיכו להיחקר ולהינתן, וכל עוד זה יהיה המצב, גם מקומו של הדפוס, ומקומם של בתי דפוס, יהיו מובטחים ויציבים.

 

אלו מבין בתי הדפוס שלא השכילו להפנים את התמורות והשינויים בתחום, כמו בכל מגזר ותחום אחר בעולם העסקים, פשוט קרסו ונעלמו, אך אלו שהשכילו להפנים את התמורות הדיגיטאליות, לשנות את בסיס עבודתם מתעשייה מסורתית לתעשייה מודרנית ומתקדמת ולחזק את היכולות הטכניות והדיגיטאליות שלהם, מצאו שדה פרוש לרווחה של אופציות, יכולות וצרכים, וזוהי מהות הכלכלה המודרנית, איתור שינוי, זיהוי צורך ויכולת להשתנות ולהתגמש היכן שצריך. בתי דפוס צריכים לדעת לספק את התשובות הנכונות לצרכים המיידיים, להעביר מסרים מילוליים או וירטואליים לפסים מעשיים וכתובים ולדעת להשתנות כשצריך.

 

למידע מומלץ ראו גם: תוכנה להפקת חשבוניות

חזור לדף המאמרים