בתי דפוס- לתת ספרינט לפרינט?

 

מיליארדים על גבי מיליארדים של ניירות מסתובבים להם ברחבי העולם מדי יום ביומו. ניירות עמדה, ניירות פרסום, ניירות אישיים וניירות אקדמיים. למרות העידן הדיגיטלי ולמרות שהשימוש במחשבים ובמכשירים אלקטרוניים חכמים הולך והופך לנפוץ ולמקובל בקרב אוכלוסיות ומגזרים רבים, נדמה כי עדיין אין תחליף למגע של הנייר ולחשיבות של המסמך הכתוב העומד מול עיני הקורא. מתוך כך ברורה גם חשיבותם ועוצמתם של בתי דפוס שיכולים להפוך כל פיסת נייר וכל מסמך לבעלי תפוצה רחבה ולעצב אותם כך שיוכלו להיות חלק מקמפיין שיווקי, פרסומי או מסחרי המוני המיועד למסה של צופים, קוראים או מתעניינים. מסמך שנכתב על דף A4רגיל וסטנדרטי, והופך, בעזרת פעילותם של בתי דפוס, לפוסטר ענק על גבי לוח מודעות עירוני או לשלט חוצות הנתלה על בניין רב קומות, מלון או גשר של מחלף בכביש מספר 1, למשל, תמיד יעורר באזז ויביא להעלאת המודעות של הצופים בו, ובכך יתרום להצלחת קמפיין, ולא משנה על מה נושאו ובאיזה תחום.

יכולתם של בתי דפוס לפעול במהירות, ביעילות ובמיומנות גבוהה ולבצע כל עבודת דפוס שנדרשת מהם הם הפרמטרים המרכזיים המעידים על איכות בית הדפוס ועל עמידתו בתנאי השוק המודרני, המחייבים מתן תשובות מהירות לצרכים משתנים. ככל שבית דפוס מסוגל להוציא תחת ידיו ומכונותיו תוצרים מושלמים יותר מבחינת עיצוב, מראה וליטוש ובמהירויות גבוהות, לעיתים אפילו של פחות מיום עבודה, אזי ברור שמדובר על מקום שעשה את השינוי הטכנולוגי הנדרש ומסוגל להתמודד עם צרכי עולם העסקים המודרני.

מצד שני, עדיין חשוב לדרוש מכל בית דפוס להקפיד על דקדקנות ועל דיוק בעבודה, ורבים מאותם בתי דפוס מודרניים ויעילים מחזיקים אצלם גם מעצב גראפי או גרפיקאים שיידעו לעבור על המסמך או על החומר לפני הדפסתו ולוודא כי אין טעויות, שגיאות או דברים שעלולים לפגום בתוצאה הסופית, כי גם בדפוס, כמו בחיים, החיפזון הוא מהשטן ולא כדאי לדרוש מהירות על פני איכות.

חזור לדף המאמרים