תוכנת הנהלת חשבונות באינטרנט – השיטה המהירה והפשוטה

החיים בעידן הטלפונים החכמים הם פשוטים יותר מאי פעם. בשנים האחרונות פותחו לא מעט אתרים ואפליקציות השמים לעצמם למטרה להפוך את חיינו לקלים, וכעת המהפכה הזו מגיעה גם לתחום הנהלת החשבונות. השיטה החדשה בתחום שתופסת תאוצה היא ניהול חשבונות באינטרנט, שיטה שחוסכת לבעלי עסק קטנים לא מעט זמן וכסף. השירות הבסיסי שמציעים האתרים הוא רישום ומעקב פשוט אחר הוצאות העסק והכנסותיו. אל שירות זה מצטרפים שירותים כמו הפקת מסמכים למע"מ ומס הכנסה, עריכת דוחות שנתיים, ואף הפקת תלושי משכורת לעובדים. התוכנות לניהול חשבונות באינטרנט מאושרות על ידי רשויות המיסים, והן מיישמות את הדרישות החוקיות באופן עצמאי. מאחורי הקלעים ישנם רואי חשבון, אשר בודקים באופן אישי את הנתונים המוזנים על ידי הלקוח. כלומר, השימוש בתוכנה ממלא את הפונקציה של ביקור אצל רואי חשבון, אלא שהוא זמין תמיד וזול מהאלטרנטיבה. המחירים עבור ניהול חשבונות באינטרנט משתנים מאתר לאתר, כאשר העלות הממוצעת היא 99 ₪ לחודש.

 

איך מתבצע הניהול באינטרנט?

הממשק המובטח ללקוח הוא פשוט, ואינו דורש התעסקות רבה מדי. כל שהלקוח נדרש לעשות הוא להזין את פרטי החשבוניות בתוכנה, אשר יודעת לבצע בדיקה אוטומטית אל מול הדרישות של מע"מ ומס הכנסה. מנהלי החשבונות של האתר מתבוננים בפעולות המבוצעות על ידי הלקוח, והם מבטיחים להתריע על טעויות ולתקנן, וזאת במטרה למנוע בעיות אפשרויות מול רשויות המס. בסוף שנת המס, במידה והלקוח מעוניין, עותק פיזי של הקבלות מועבר לרואי החשבון של האתר, והם מסייעים לו בעריכת הדו"ח השנתי, ובהעברתו לרשויות. לפיכך, ניהול חשבונות באינטרנט מאפשר ללקוח ביטחון בהתנהלותו מול המדינה. הפחד מטעויות בדיווח ובמילוי טפסים אינו קיים אודות למעטפת המתמדת של התוכנה. מעבר לכך, התוכנות, בחלקן, מציעות שירותים נוספים שנועדו להקל על הלקוח כגון ממשק המלמד על ההוצאות המוכרות במס הכנסה, שעון נוכחות וגם הפקת חשבוניות דיגיטליות.

 

תמיכה ושקיפות בנושא הנהלת חשבונות

 

אחד היתרונות המשמעותיים בניהול חשבונות באינטרנט הוא הייעוץ החברתי הנלווה אליו. לקוחות יכולים להיות בקשר אחד עם השני, ועם מפעילי התוכנה, דרך פורומים וצ'אטים באתר, או דרך דף הפייסבוק. התמיכה החברתית הזו מספקת ללקוחות ייעוץ תמידי במגוון נושאים, ומייצרת שקיפות סביב הנושא של הנהלת חשבונות. לדוגמה, דף הפייסבוק של newbooks, "תוכנת הנהלת חשבונות באינטרנט" מונה כ-6,236 עוקבים (נכון לתאריך 09.04.2016) והוא משתף לעיתים קרובות הרצאות ומאמרים בנושאים שונים הרלוונטיים לבעלי עסקים. דף הפייסבוק של iCount מונה כמות עוקבים דומה ומכיל תכנים דומים, וישנם אתרים נוספים גם כן. מעבר למידע זה, שמצוי בדפי הפייסבוק ופתוח לכולם, האתרים מציעים מידע אקסקלוסיבי לחברים, שכולל סדנאות, ניוזלטרים וספרות מקצועית. אם הלקוחות מעוניינים בכך, קיימת גם אפשרות לייעוץ פרטני עם רואי החשבון שמפעילים את האתר, והוא מתבצע בטלפון או בפגישות אישיות. המרוויח הגדול מהשקיפות הוא הלקוח, שכן הוא נעשה אינפורמטיבי ומעודכן כל העת.

למידע מומלץ ראו גם: חשבונית ירוקה

חזור לדף המאמרים