4 דברים שלא ידעת על הקמת בית דפוס

הקמת בית דפוס היא רעיון עסקי טוב, במיוחד אם יש לכם איזה רקע או קשרים בתחום. אנשים פרטיים ועסקים רבים צריכים שירותים של בית דפוס ובהחלט יש כאן שוק. בית דפוס מודרני עובד עם מחשבים ומעצבים ועושה מגוון רב של עבודות  כמן למשל: הדפסת הזמנות לחתונות או מסיבות; הדפסת פלאיירים; הדפסת חשבוניות ותעודות משלוח; הדפסת סטיקרים; הדפסת תוויות למוצרים; הדפסת לוחות שנה ועוד מגוון מוצרים.

 

להלן כמה דברים חשובים שצריך לדעת אם אתם חושבים על הקמת בית דפוס:

 

1.         בישראל ישנם למעלה מ 1000 בתי דפוס, כאשר מחצית מהם נמצאים באזור תל אביב והמרכז. כלומר זהו שוק עם הרבה פעילות ורמה גבוהה של תחרות. כמו כן, ישנן טכנולוגיות דפוס שונות, לכל אחת יש את המטרה שלה ושוק הלקוחות שלה. אלו דברים שצריך לקחת בחשבון כאשר מתכננים את העסק. הטכנולוגיות הן: אופסט, דיגיטאלי, בלט ופרוצס.

 

אך יותר מכל חשוב לשים את האצבע על חסמי הכניסה לשוק והם: הצורך בכוח אדם מיומן בעל הכשרה מקצועית; השקעה כספית גדולה והצורך ברישוי עסקים.

 

2. כוח אדם מיומן - הפעלת מכונות הדפוס, תחזוקה וטיפול בתקלות הם אינם דברים פשוטים. יש צורך לשלוח את צוות העובדים להכשרה מקצועית מתאימה על מנת שידעו איך להפעיל את המכונות ואיל לעבוד איתן בבטחה. כמו כן ישנה עבודה של מעצבים שגם הם חייבים להיות אנשים אשר למדו עיצבו דיגיטלי.

 

3. השקעה כספית גדולה - מכונות הדפוס השונות מתחילות בכמה אלפי דולרים ומשם השמיים הם הגבול. זוהי בהחלט השקעה גדולה להקים בית דפוס וכמובן צריך לקחת בחשבון את המבנה הפיזי בו ימוקמו המכונות השונות של הדפוס.

 

4. צורך ברישוי עסקים - מבחינת החוק נדרש רישיון עסק לבתי דפוס ובשל השימוש בכימיקלים בדפוס הם דורשים גם אישור מטעם המשרד לאיכות הסביבה. הרישוי ניתן על ידי הרשות המקומית בה פועל בית הדפוס ויש צורך להגיש בקשה מסודרת לפי התקנות ועריכתם על ידי אדריכל מתמחה ברישוי עסק הכוללת גם תכנית עסקית.  בנוסף לאישור מטעם הרשות המקומית והמשרד לאיכות הסביבה יש צורך גם באישור מטעם משרד העבודה.

חזור לדף המאמרים